Anasayfa / Spor / 2018 – 2019 Antalya Okullar Ligi başlıyor

2018 – 2019 Antalya Okullar Ligi başlıyor

Büyükşehir Belediyesi’nin Türkiye’de ilk kez hayata geçirdiği 2018 – 2019 Antalya Okullar Ligi, beşinci sezonunda üç kulvarda gerçekleşecek. Bu yıl ilk kez Şampiyon Okullar Ligi de düzenlenecek.

Büyükşehir Belediyesi Okullar Ligi 2018-2019 sezonu tanıtım toplantısı Antalya Kültür Merkezi Aspendos Salonu’nda yapıldı. Muratpaşa, Konyaaltı, Kepez, Aksu ve Döşemealtı ilçelerindeki okul müdürleri ve beden eğitimi öğretmenlerinin katılımı ile gerçekleşen toplantıda, beşinci sezon hakkında bilgi verildi.

OKULLAR LİGİ 3 KULVARDA GERÇEKLEŞECEK

Büyükşehir Belediyesi Spor Hizmetleri Şube Müdürü Mustafa Mutlu, projenin yenilikleri hakkında bilgi verdi. Mutlu, mevcut Okullar Ligi’nin yanında bu yıl Şampiyon Okullar Ligi ve İlkokul Okullar Ligi de düzenleyeceklerini açıkladı. Mustafa Mutlu şunları söyledi:

“Okullar Ligi; futbol, basketbol, voleybol, hentbol, masa tenisi, oryantiring branşlarında, Muratpaşa, Kepez, Konyaaltı, Aksu, Döşemealtı, Korkuteli ve Elmalı ilçelerinden okulların katılımı ile gerçekleşecektir.

ANTALYASPOR’LA İŞBİRLİĞİ

Okullar Ligi’nde Antalyaspor ile ortak çalışacaklarını anlatan Mustafa Mutlu, “Antalyaspor tesislerinde hocaların nezaretinde ilkokul öğrencilerinin izlenmesi yapılarak yetenekli öğrencilerin Antalyaspor altyapısına ve diğer altyapı kulüplerin takımlarına kazandırılması yönünde çalışmalar yapacağız” diye konuştu.

Kayıtlar hakkında da bilgi veren Mutlu, okulların www.abbsporhizmetleri.com internet adresinden 19- 23 Kasım tarihleri arasında kayıtlarını gerçekleştirebileceklerini ifade etti.

Check Also

Antalyaspor 1 – 0 Afganistan Milli Takımı

Antalyaspor 1 – 0 Afganistan Antalyasporumuz lige verilen arada Afganistan A Milli Takımı ile oynadığı …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.