Anasayfa / Etkinlikler / Antalya Mevlid Kandili Etkinlikleri | Antalya Mevlid Kandili Programı
2018 antalya mevlid kandili programı
2018 antalya mevlid kandili programı

Antalya Mevlid Kandili Etkinlikleri | Antalya Mevlid Kandili Programı

Antalya Mevlid Kandili Etkinlikleri | Antalya Mevlid Kandili Programı

2018 Yılı Mevlid Kandili Kutlama Programı ; Peygamber Efendimiz. (S.A.V) ‘in Dünyaya gelişinin yıldönümü olarak kutlanan Mevlid Kandili, Antalya İl Müftülüğü tarafından 17 Kasım Cumartesi Günü Muratpaşa Camisi bahçesinde yapılan Açılış programıyla başladı.

2018 Yılı Mevlid Kandilinin bu yıl ki teması Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından  Peygamberimiz ve Gençlik olarak belirlendi.

Kuran tilavetiyle açılışı gerçekleştirilen 2018 Mevlid-i Nebi Haftası açılış konuşmasında il müftüsü Osman Artan ;

Programımızı bu yağmur altında yapacağız, peygamber sevgisini ne yağmur, ne kar, ne kış engelleyemez. Diyanet İşleri Başkanlığımız tarafından 2018 yılı Mevlid-i Nebi Haftası’nda “Peygamberimiz ve Gençlik” konusu ana tema olarak belirlendi. Biliyoruz ki gençlik, insana bahşedilen çok kıymetli bir nimettir.  Hayallerin, heyecanın, arayış ve idealizmin en yoğun yaşandığı dönemdir.  Ömrün en verimli mevsimi olan gençlik iyi değerlendirildiğinde kişiye dünya ve ahiret saadeti kazandırmakta, güzel değerlendirilmediğinde ise bir daha ele geçmeyecek kaybolan yıllara dönüşmektedir.” “Gençlik bir milletin geleceğidir”

“Gençliğin en büyük örneği, vahyin son Peygamberi Hz. Muhammed’dir” Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (s.a.s.) nebi olmadan önce “emin” sıfatıyla nitelenen bir genç olduğunu ifade etti.

Mevlid Haftası açılış programına ; Antalya İl Müftüsü Osman ARTAN, Muratpaşa Kaymakamı Sedat Sırrı ARISOY, Müftü Yardımcıları Osman DEMİREL, İl Müftü Yardımcısı aynı zamanda Kepez İlçe Müftü Vekili Mustafa ŞİMŞEK, Muratpaşa İlçe Müftüsü Kuddusi UYSAL, Döşemealtı İlçe Müftüsü Kadir KOÇAK, Aksu İlçe Müftüsü Mehmet CEYLAN ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Ayrıca Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilen Mevlid-i Nebi Özel Programı 22 Kasım Perşembe günü Cam Piramit’te saat 19.30’da gerçekleştirilecek.

2018 Yılı Antalya Mevlid Kandili Programı Hangi Camide ?

2018 Yılı Antalya Mevlid Kandili Programı 19 Kasım 2018 Pazartesi günü Muratpaşa Camiisinde Akşam namazına müteakip başlayacak.

 

 

Check Also

Kepez Belediyesi pazarcılara maske , eldiven ve dezenfektan dağıttı.

Tüm Antalya Belediyeleri Korona önlemleri kapsamında tedbirlerini arttırırken, Kepez Belediyesinin vatandaşların hijyen bir ortamda alışveriş yapabilmeleri …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.