Anasayfa / Gezi & Gözlem / Antalya’da En Güzel Plajlar Hangileridir ?
En Güzel Antalya Plajları

Antalya’da En Güzel Plajlar Hangileridir ?

Antalya’nın En Güzel Plajlar Hangileridir ?

Antalya’nın en güzel sahilleri, turizmin başkenti olan Antalya’nın turistler tarafından tercih edilmesinde en büyük etkenlerden bir tanesidir. Antalya plaj alanları gerek doğal güzellik gerekse temiz olması sebebiyle sık tercih edilmektedir. Antalya’nın deniz suyu genellikle oldukça sıcak olmakla beraber bazı plajlarında oldukça soğuk sulara da sahiptir. Antalya’nın her plajının kendine çeken birbirinden farklı güzel tarafları bulunmaktadır. Sizler için hazırlamış olduğumuz Antalya’nın en güzel plajları listesi ise şu şekildedir:

  • Muratpaşa Mermerli Plajı
  • Örnekköy Plajı
  • Olimpos Çıralı Plajı
  • Adrasan Plajı
  • Papaz Koyu
  • Konyaaltı Plajı
  • Damlataş Plajı
  • Kaputaş Plajı
  • Lara Halk Plajı
  • İnciraltı Halk Plajı

Olimps Çıralı

Olimpos Çıralı Plajı, diğer Antalya plajlarından farklı olarak çivi gibi soğuk suyu ile dikkat çekmektedir. Antalya kamp alanları arasında da en güzeller arasında bulunan Olimpos kamp alanı, plajı ile de oldukça fazla ziyaretçi ağırlamaktadır. Olimpos kamp alanı gençler arasından en çok tercih edilen kamp alanlarından bir tanesidir. Bu tercih edilme sebeplerinden en önemlileri Olimpos ortamının çok cana yakın olması ve sahilidir. Olimpos sahili Antalya merkezden yaklaşık olarak 1,5 ila 2 saat arasında bir mesafede bulunmaktadır. Olimpos sahiline ulaşmak isteyen kimseler Olimpos Antik Kenti’nden geçmek zorunda olduklarından bilet almaları gerekmektedir. Olimpos Antik Kenti giriş bileti için ödenen ücret, tek geçiş için 20 lira iken 10 geçiş için ödenen miktar ise 7,5 TL’dir.

Adrasan

Adrasan plajı, Antalya’nın en çok tercih edilen plajlarından bir diğeridir. Antalya merkezden Adrasan plajı yaklaşık olarak 1,5 saat ila 2 saat arası sürmektedir. Adrasan sahili Olimpos sahiline göre daha sığ bir denize sahiptir. Adrasan Koyu kamp alanları arasında da en çok tercih edilen kamp alanlarından birisidir. Adrasan sahilinde denize girmek istiyorsanız bu sahilde şezlong ve şemsiye hizmeti için 5 TL ödemeniz gerekmektedir.

Papaz Koyu

Papaz Koyu sahili, daha çok Papaz İskelesi olarak bilinmektedir. Papaz İskelesi ormanla denizin kucaklaştığı bir sahildir. Hem piknik hem deniz keyfi sürmek isteyen kimseler tarafından oldukça sık tercih edilen sahiller arasındadır. Antalya ile Papaz İskelesi arası ise yaklaşık olarak 2 veya 3 saat kadar sürmektedir. Papaz İskelesi dünyanın en güzel 10 antik yolu arasında bulunan Likya yolu üzerinde bulunmaktadır. Antalya’nın en güzel plajları arasında ilk sıralardadır.

Korsan Koyu

Korsan Koyu plajı, Antalya’nın çarşaf gibi denizini seyredebileceğiniz plajlardan birisidir. Papaz İskelesi gibi Likya yolu üzerinde bulunan Korsan Koyu, Antalya merkezden 2 ila 2,5 saatlik uzaklıktadır. Antalya’nın batısında kalan Korsan Koyu ile Papaz İskelesi arasındaki mesafe ise yaklaşık 15 dakika sürmektedir. Korsan Koyu çarşaf gibi denizinin yanında doğal güzellikleri ile de oldukça dikkat çekmektedir.

Konyaaltı Plajı

Konyaaltı sahili, Antalya plaj alanları arasında Lara plajı kadar önemli bir sahildir. Antalya plaj alanları arasında en uzun sahil şeridine sahip olan Konyaaltı plajı, Antalya otogarından araba ile 15 dakika sürmektedir. 5 tane plajın birleşmesi ile bir araya gelen bir plajdır. Konyaaltı plajının diğer plajlara göre dezavantajı ise sahilinin diğer sahillere göre daha taşlı olmasıdır.

En Güzel Antalya Plajları
Alanya Damlataş Plajı

Damlataş Plajı

Damlataş sahili, Antalya’nın Alanya ilçesinde olan bir sahildir. Damlataş plajı, mükemmel bir manzaraya karşı yüzmek isteyen kimselerin ilk tercih edebileceği yerler arasındadır. Damlataş plajı Antalya’nın doğu tarafında kalmaktadır. Antalya ile Damlataş plajı arası yaklaşık olarak 2 ila 3 saat sürmektedir. Antalya’nın en güzel plajları arasında olan Damlataş Plajı’nın Alanya otogarı ile arasındaki mesafe ise yaklaşık olarak 8 dakika sürmektedir.

Check Also

Antalya’da En Etkileyici 6 Tarihi Mekân

Antalya’da görülmesi gereken tarihi yerler, Antalya’nın sadece deniz ve doğal güzellikleri için değil kültürü için …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.