Anasayfa / Eğlence & Yaşam / Antalya’da En İyi 8 Kamp Alanı
camping tents in the forest

Antalya’da En İyi 8 Kamp Alanı

Antalya en güzel kamp alanları, güzel, uygun ve özgür bir tatil planı yapmak isteyen kimseler tarafından merak edilmektedir. Türkiye’nin en güzel tatil yerlerinden biri olan Antalya’da birbirinden güzel kamp alanları bulunmaktadır. Antalya’da kamp alanları gerek doğal güzellik bakımından gerekse tarihi güzellik bakımından oldukça dikkat çekicidir. Antalya kamp alanları bir otelin düzenine ayak uydurmak istemeyen, tatilini bir yerde değil birden fazla yerde geçirmek isteyen kimseler tarafından ilk tercih edilen alanlardandır. Birbirinden güzel manzaralarla kamp yaparak tatilini geçirmek isteyen kimselere önerebileceğimiz Antalya kamp alanları ise şu şekildedir:

  • Çıralı Olimpos Kamp Alanı
  • Korsan Koyu Kamp Alanı
  • Aytap Antik Kenti Kamp Alanı
  • Kaş Camping Kamp Alanı
  • Adrasan Koyu Kamp Alanı
  • Gelidonya Feneri Kampı
  • Maden Koyu Kamp Alanı
  • Doyran Göleti Kamp Alanı

Adrasan Koyu

Adrasan Koyu kamp alanı Olimpos kamp alanına oldukça yakın bir koydur. Adrasan köyünde bulunan Adrasan Koyu, mavi ve yeşilin tüm tonlarının güzelliğini görebileceğiniz bir koydur. Ayrıca güneşin bu renkler ile dansını izlemek isteyenlerin de ilk tercih edeceği kamp alanlarından bir tanesidir. Adrasan Koyu’nun ücretsiz olması, ulaşımının kolay olması gibi sebeplerden dolayı da kampçılar tarafından listenin başına yazılabilecek koylardan bir tanesidir. Kamp alanında WC ve duş imkânı da bulunmaktadır.

Korsan Koyu

Korsan koyu kamp alanı, tatil turizminin başkenti olan Antalya’nın en güzel koylarından bir diğeridir. Korsan Koyu doğal güzelliğin güneşle buluştuğu en güzel koylardan bir tanesidir. Kumluca’da bulunan Korsan Koyu çarşaf gibi denizi ile misafirlerini kendine hayran bırakmaktadır.  Korsan Koyu, Likya yolu üzerinde olduğundan doğanın ve arkeolojinin harmanlandığı bir yolu takip etmek isteyen kimseler tarafından da tercih edilmektedir. Antalya’da kamp alanlarından biri olan Korsan Koyu, misafirlerine ücretsiz bir şekilde hizmet vermektedir. Korsan Koyu’nda tuvalet ihtiyacı da karşılanabilmektedir. Ayrıca kampçılara su imkanı da sağlanmıştır. Korsan Koyu’nun bir diğer avantajı ise ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz bir markete sahip olmasıdır.

Aytap Antik Kenti

Aytap Antik Kenti kamp alanı birbirinden güzel kamp alanlarına sahip Antalya ilimizin bir diğer güzel kamp alanıdır. Antalya’nın 34 kilometre doğusunda bulunan Aytap Antik Kenti kamp alanı, coğrafyanın doğal güzelliği ile tarihi güzelliğini bir arada bulabileceğiniz kamp alanlarından bir tanesidir. Aytap Antik Kenti’ni daha çok balıkçılar kullanmaktadır. Yani bu alanda kamp yapmayı düşünüyorsanız balıkçılarla karşılaşma ihtimaliniz oldukça yüksek bir ihtimaldir. Aytap Antik Kenti’nde karşılaşacağınız bir diğer güzellik ise bu alanda bulanan mağaradır. Bu mağarada yüzebilir, hatta bu mağara yardımı ile sahil kısmına çıkabilirsiniz. Aytap Antik Kenti kamp alanının dezavantajı ise bu alanda tuvalet ve su ihtiyacını karşılayacak imkanın olmamasıdır. Su ve tuvalet ihtiyacı kamp alanından 200 – 300 metre uzaklıktaki bir restoran aracılığı ile karşılanmaktadır.

Çıralı Olimpos Kamp Alanı

Olimpos kamp alanı, Antalya kamp alanları arasında gençler tarafından en çok tercih edilen kamplardan bir tanesidir. Olimpos kamp alanı Antalya’nın ilk keşfedilen yerlerinden bir tanesi olduğundan bu alanda kamp yapmak isteyen insanların sayısı oldukça fazladır. Antalya’da kamp alanları arasında en popülerinden biri olmasından dolayı sakin bir tatil geçirmek yani kafa dinlemek isteyen kimselerin tercih edebileceği bir kamp alanı değildir. Olimpos kamp alanı yeşilin ve mavinin mükemmel uyumlu dansını izleyebileceğiniz bir kamp alanıdır. Bu kadar sık tercih edilen bir kamp alanı olan Olimpos’ta tuvalet ve su ihtiyacının karşılanabileceği birden fazla yer bulunmaktadır.

 

 

Check Also

Antalya’daki En Güzel Gezgin Rotaları Nereler?

Antalya’da gezilecek yerler denildiğinde akla öncelikle sıcak sahilleri ve keyifli eğlence mekanları gelse de Antalya …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.