Anasayfa / Spor / Antalya’da Keyifle Bisiklet Sürebileceğiniz Yerler

Antalya’da Keyifle Bisiklet Sürebileceğiniz Yerler

Antalya'da Keyifle Bisiklet Sürülebilecek Yerler

Antalya’da Keyifle Bisiklet Sürebileceğiniz Yerler

Antalya’da Keyifle Bisiklet Sürebileceğiniz Yerler yazmızı hazırlama nedenimiz ; Sporcular başımızın tacı, onları unutmadığımızı göstermektir. İçeriğimizi oluşturmadan önce önemli bir hatırlatma ! Gerekli önlemleri almadan ( Kask, eldiven, yedek lastik, yama takımı, ön-arka ışık) yola çıkmamanız gerektiğini önemle belirtmek isteriz. Ve sizin için Antalya’daki bisiklet sürülebilecek yerleri araştırdık. Araştırma sonucu 6 ayrı güzel bisiklet sürülebilecek yerler bulduk.

 

1-Kocain Mağarası

Son birkaç kilometreye kadar asfalt olan yolda eğim fazlalığı nedeniyle ilerlemek normalden daha fazla enerji harcatıyor. Asfalt yoldan sonraki patika yol için uygun olan sadece dağ bisikletidir. Her ne kadar zor bir parkur olsa da yolda göreceğiniz güzellikler size yorgunluğunuzu unutturacak. Toplamda 110 km olan parkurda bisikletle çıkılan maksimum rakım 850 metredir.

 

2-Beldibi – Kemer – Phaselis

Antalya’nın en güzel koylarından biri; aynı zamanda ören yeri olan Phaselis var rotamızda. Tarihle yeşilin, yeşille mavinin en güzel buluşması desek abartmış olmayız. Toplamda 115 km olan parkurda bisikletle çıkılan maksimum rakım 87 metredir.

 

3-Lara-Konyaaltı Bisiklet Yolu

Ben Akdeniz insanıyım deniz görmeden yapamam’ diyenleri buraya alabilir miyiz ? Lara sahilden başlayıp Konyaaltı’na kadar ilerleyen, biraz denizli, biraz bisikletli, biraz şehirli güzel bir bisiklet yolumuz var. Toplam mesafe 14 kilometredir.

 

4-Geyikbayırı -Çağlarca -Trabenna Antik Kenti

Geyikbayırı bölgesi; bisiklet, kaya tırmanışı, dağcılık, trekking gibi pek çok doğa sporu için elverişli olması sebebiyle bünyesinde bir çok rota barındırmaktadır. Görsel güzelliği, doğası ve konumu itibariyle çoğunluğu yabancılar olmak üzere binlerce turistin uğrak yerlerinden bir tanesi haline gelmiştir. Toplamda 65 km olan bu parkurun bisikletle çıkılan maksimum rakım seviyesi 820 metredir.

 

5-Silyon Antik Kenti

Konumu dolayısıyla bir çok uygarlığa ev sahipliği yapan şehrimizde adı pek de duyulmayan Silyon Antik Kenti’de rotalarımız arasında. 80 km olan parkur, her türlü bisiklete uygundur. Bisikletle çıkılan maksimum rakım 70 metredir.

 

6-Gökdere

Gökdere Suyu kenarından ilerleyen bu parkur, bisiklet sürmeye yeni başlayanlar için uygun bir parkurdur. Toplam mesafesi 38 km olan parkurda bisikletle çıkılan maksimum rakım 1190 metredir.

 

 

Check Also

Antalyaspor 1 – 0 Afganistan Milli Takımı

Antalyaspor 1 – 0 Afganistan Antalyasporumuz lige verilen arada Afganistan A Milli Takımı ile oynadığı …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.