Anasayfa / Haberler / Antalya’da Meteorolojiden “Kırmızı Kod” Alarmı Verildi…

Antalya’da Meteorolojiden “Kırmızı Kod” Alarmı Verildi…

Tüm Türkiye’de vatandaşların meteorolojik olaylara karşı hassasiyetini arttırmak amacıyla Renkli kod uyarı sistemi uygulaması başlatılmıştı. Bu kapsamda Antalya için ilk kez Kırmızı Kod alarmı verildi. 4 renkten oluşan renk uyarı sisteminde Kırmızı Kod Çok tehlikeli Meteorolojik Uyarı anlamına geliyor.

Antalya Büyükşehir Belediyesi ve AFAD bünyesinde çalışan tüm personelin izinleri iptal edilirken Meteoroloji Müdürlüğünden yapılan Açıklamaya göre “Yapılan son değerlendirmelere göre; Antalya’da bugün (10.12.2019 Salı) başlayan sağanak yağışların yarın (11.12.2019 Çarşamba) sabah saatlerinden itibaren Antalya Merkez, Serik, Kemer, Kumluca ve Finike çevrelerinde şiddetleneceği ve Perşembe günü öğle saatlerine kadar metrekareye 100-250 kg civarında yağış bırakacağı tahmin ediliyor. Meydana gelebilecek sel, su baskını, yıldırım, kuvvetli rüzgar, yağış anında fırtına, kıyı kesimlerde hortum oluşma riski gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır..” uyarısı yapıldı.

Antalya’ya ait 5 Günlük Hava Tahmini

Check Also

Kepez Belediyesi pazarcılara maske , eldiven ve dezenfektan dağıttı.

Tüm Antalya Belediyeleri Korona önlemleri kapsamında tedbirlerini arttırırken, Kepez Belediyesinin vatandaşların hijyen bir ortamda alışveriş yapabilmeleri …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.