Anasayfa / Antalya Son Dakika / Çalkaya Bölgesi İmara Açılıyor.

Çalkaya Bölgesi İmara Açılıyor.

çalkaya imar sorunu

Çalkaya İmar Sorunu Çözüme Kavuşuyor..

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından, Antalya Milletvekilleri ortak çalışmaları neticesinde Çalkaya’nın imara açılması için TBMM çevre Komisyonunda Çalkara’nın imara açılması için kanun teklifi meclis gündemine geldi.

30 yıllık imar sorunun çözümü için önemli bir aşama kaydedilirken Ekim ayı Belediye Meclisi tarafından Çalkaya Bölgesi Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Alanı ile ilgili imar planları onaylanmıştı. Tbmm Çevre komisyonu tarafından incelenen teklif uzlaşmanın ardından meclis gündemine gelmesi bekleniyor.

Çalkaya bölgesindeki vatandaşlar, 1990’lı yıllarda yapılan imar planlarına bağlı olarak 70’in üzerinde imar uygulaması sonucu ortaya çıkan mağduriyetleri ortaya çıkmıştı. Buna göre kentsel dönüşüm ve gelişim proje alanı ilan edilen alanlarda, tescilli olan mevcut parseller esas alınarak imar uygulanacak.

Çalkaya’nın imar sorunun çözümü yaklaşık 30.000 vatandaşı yakından ilgilendiriyor. Çalkaya Bölgesi antalya çalkaya arası mesafe : 19 kilometre.

Haber Kaynağı : Antalya Büyükşehir Belediyesi Web Sitesi

0

User Rating: 4.7 ( 1 votes)

Check Also

Kepez Belediyesi pazarcılara maske , eldiven ve dezenfektan dağıttı.

Tüm Antalya Belediyeleri Korona önlemleri kapsamında tedbirlerini arttırırken, Kepez Belediyesinin vatandaşların hijyen bir ortamda alışveriş yapabilmeleri …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.